Vragen? Bel +31 (0) 30 602 16 17
Moeten flexwerkers evenveel verdienen als vaste krachten?

Moeten flexwerkers evenveel verdienen als vaste krachten?

In de uitzending: directeur Tjebbe van Oostenbruggen op 2 mei 2017

In de uitzending op BNR Werkverkenners zocht Rens de Jong antwoord op de vraag: moeten flexwerkers net zoveel verdienen als vaste krachten?

Er is een duidelijk verschil tussen flexkrachten in loondienst en zzp'ers. Voor flexkrachten in loondienst is er een wet (Wet Waadi Artikel 8) die stelt dat flexkrachten in loondienst recht hebben op de zogenaamde inlenersbeloning. Dat betekent dat uitzendkrachten en gedetacheerden in loondienst dezelfde beloning moeten krijgen als werknemers in vaste dienst die hetzelfde werk doen. Voor zzp'er geldt dat niet. Dit zijn ondernemers die vrij zijn om hun tarieven zelf te bepalen. Naast directeur Brainnet, Tjebbe van Oostenbruggen werd onder meer Gerard Boot, Voorzitter van de commissie modelovereenkomsten zzp'ers bevraagd. Tjebbe van Oostenbruggen schreef naar aanleiding van de uitzending een column over dit onderwerp.

BNR Werkverkenners - 2 mei 2017
Beluister de uitzending
Arbeidsmarktthema's visies, achtergronden, radio-uitzendingen
Werkverkenners
Elke dinsdag tussen 19:00 & 19:30 uur